اقتصادی

سیگنال آمریکا به بازار دلار ایران در ۲۸ تیر ۱۴۰۱

سیگنال آمریکا به بازار دلار ایران در ۲۸ تیر ۱۴۰۱

نرخ برابری درهم به دلار در کانال جدید و بالای مرز مقاومتی قرار گرفت که در واقع نشان دهنده حباب منفی دلار است.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در روز یکشنبه هفته جاری یک کانال عقب نشینی را ثبت کرد اما در معاملات پشت خطی شب  گذشته نرخ دلار رشد را تجربه کرد و به سمت کانال جدید پیشروی کرد . 

رشد دلار در سلیمانیه /حباب دلار منفی شد 

قیمت اسکناس آمریکایی در سلیمانیه هم دیشب بالای کانال جدید ایستاد که می تواند موجب رشد دلار تهران در بازار امروز شود . نرخ برابری درهم به دلار هم در کانال جدید  و بالای مرز مقاومتی قرار گرفت که در واقع نشان دهنده حباب منفی دلار است. زمانی که حباب دلار منفی می‌شود تقاضا برای خرید دلار بیشتر خواهد شد. 

سیگنال منفی آمریکا به بازار دلار 

جان کربی،  هماهنگ‌کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید هم تهدید کرد  که اگر ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای بازنگردد، واشنگتن به اعمال فشارها بر تهران ادامه خواهد داد. 

از طرفی هم همزمان با سفر رئیس جمهور روسیه و ترکیه به تهران سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه تلویحاً ایران و روسیه را به اعمال تحریم‌های بیشتر در صورت تبادلات نظامی تهدید کرد .این موضوعات از نگاه عده ای از معامله گران نشان دهنده تداوم تنش ها بین غرب و تهران است که می تواند نرخ دلار را صعودی کند .

ترس از عرضه دلار با نرخ توافقی 

با این حال عده ای از  معامله گران به مداخله ارزی بازارساز در چند وقت اخیر اشاره می کردند. به عقیده این دسته از معامله گران عرضه  دلار با نرخ توافقی توانسته تقاضا را کنترل کند  و از حجم معاملات در بازار آزاد کم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید